Forum

Znajdź odpowiedź, zadaj pytanie i połącz się z innymi użytkownikami!

Strona główna Rozmowy Public Forum Tydzień 1 – Skąd startuję i co chcę odkryć? (LEKCJA 0 & 1.1)

• Tydzień 1 – Skąd startuję i co chcę odkryć? (LEKCJA 0 & 1.1)

Agnieszka Czwartosz zaktualizowano 4 miesięcy, 2 tygodni temu 4 Członkowie · 5 Wpisy
  • Agnieszka Kościuszko

Administrator
    7 listopada 2020 na 01:36

Witaj w pierwszym tygodniu szkoły! Zaczęliśmy bardzo intensywnie, bo do przerobienia były aż dwa tematy – analiza siebie i własnego życia, jak również odkrycie, czym tak na prawdę będziemy się zajmować przez kolejne tygodnie. Zapraszamy Ciebie tutaj do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat dwóch pierwszych lekcji! Może odkryłaś/eś coś szczególnego, czym chcesz się podzielić? Albo masz jakieś nowe wnioski? Czym dla Ciebie jest pasja? A może już zaczynasz widzieć, jak kształtuje się Twoje powołanie? Daj znać! Nigdy nie wiesz, kogo możesz zainspirować, tym, czym się podzielisz! 😀 żeby dodać wpis, wystarczy kliknąć przycisk “Odpowiedź”, który widzisz z prawej strony i wpisać tekst, a następnie kliknąć “Post”.

• Agnieszka Czwartosz

Członek
    4 marca 2021 na 15:17

Jestem po lekcji 0 i wydaję mi się, że moje talenty to bycie twórczym, wrażliwość i proaktywność. Lubię się też uczyć i rozwijać. Myślę, że można je pomnożyć żeby służyły ludziom ponieważ obecnie służą głównie mnie i to są moje zakopane talenty. Moja tożsamość w Bogu wymaga odbudowy – często w życiu towarzyszy mi jakiś strach i zwątpienie, które bolkują pomnożenie tych talentów i wejście w powołanie

• Natasza Sztefan

Członek
    13 marca 2021 na 00:24

Hejka 🙂

Ja jestem po teście Gallupa – test na talenty zawodowe, chyba najbardziej znany. W zeszłym roku parę ładnych miesięcy pracowałam z wynikami tego testu sama i z trenerem. Rozliczałam moje zachowania, decyzje i pomysły na realizację samej siebie zestawiając z deklarowanymi wartościami. Czasem się widziało, gdzie naginam moją wyobraźnię do rzeczywistości.
    Strach się bać, ile może odpaść w tym tygodniu…
    Modlę się o jasność w temacie tej lekcji!

• Anna

Członek
    14 marca 2021 na 22:19

Też jestem po pierwszych lekcjach i oprócz tego, że dały mi naprawdę fajny wgląd w siebie, mam taką refleksję natury ogólnej… ja chyba bardzo potrzebowałam tej szkoły 🙂

Czuję też zaproszenie do zmierzenia się z kwestiami, które zawsze stanowiły dla mnie – przede wszystkim mentalny – problem (temat powołania, które wymaga pewnego radykalizmu, gotowości do poświęcenia czegoś, przyjęcia także mniej przyjemnych aspektów). Wygląda na to, że będzie nad czym pracować 😉

A zupełnie na marginesie, wzruszyła mnie historia Józefa. Niby ją znałam, ale chyba nigdy nie przeczytałam w całości. Zwykle zwracałam w niej uwagę na ten trudny wymiar – jak wiele Józef musiał wycierpieć. A tym razem przyszło do mnie: niesamowite, jakie Bóg dał temu człowiekowi serce!

• Agnieszka Czwartosz

Członek
      15 marca 2021 na 09:30

Hej Aniu 🙂 mnie bardzo zbudowały przykłady osób w lekcji 1.1. Zrozumiałam, że nasze serce zostało stworzone żeby pragnąć i Bóg chce wykorzystywać nasze pragnienia do budowania swojego Królestwa. Nie musimy rezygnować z naszych talentów, pragnień albo patrzeć na innych i robić to co oni, a co nie jest “nasze” – co w konsekwencji sprawi, że będziemy nieszczęśliwi. Bądźmy po prostu sobą, prawdziwi, a Bóg poważnie odniesie się do naszych pragnień. On jest naszym kochanym Tatusiem i uczę się też w taki sposób na Niego patrzeć, przyjmować Jego miłość i wybierać Go zawsze na pierwszym miejscu. Błogosławię Cię!!!

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.

Oryginalny post
0 w 0 wpisy Czerwiec 2018
Teraz